-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Albin Kurti bëhet baba

AlbinKurti-martesaLideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i cili para disa muajve është martuar me norvegjezen Rita Augestad Knudesen, është bërë baba. Norvegjezja Rita, e cila ka lindur në spitalin Amerikan në Prishtinë ka sjellë në jetë fëmijën e tyre të parë vajzë, raporton Kosovainfo.

Përndryshe për një kohë të gjatë Rita ka jetuar edhe punuar në Kosovë. Ajo ka qenë e angazhuar në disa projekte dhe ka shkruar në shtypin kosovar.

Ndryshe, Rita është duke studiuar doktoraturën ne LSE (London School of Economics) në Britani të Madhe.

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren

Një person i kërkuar është arrestuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. PKK Vërmicë 03.02.2023-15:10. Në bazë të urdhëresës së lëshuar...

Një stallë përfshihet nga zjarri në Zhur

Në fshatin Zhur të Prizrenit një person ka raportuar se i është përfshirë nga zjarri stalla në të cilën kishte bagëtitë, ushqimin e bagëtive...

Biseda me djalin

Lajmet e Fundit