12 C
Prizren
E premte, 14 Maj, 2021

Anton Quni: Vjosa Osmani do t’ia kthejë shpresën të zhgënjyerve në Kosovë

Kryetari i LDK-së në Prizren, Anton Quni, beson se kandidatja për Kryeministre, Vjosa Osmani, do t’ia kthejë shpresën qytetarëve të zhgënjyer në Kosovës.

Ai, fton të gjithë që në zgjedhjet e 6 tetorit, në mënyrë masive të dalin të votojnë për Vjosën.

“Së pari më lejoni të ju them se me 6 tetor është shumë me rëndësi që qytetari ynë të dal në mënyrë masive për të votuar. LDK-ja garon me kandidaten që do të bëjë ndryshimin pozitiv dhe do t’ia kthejë shpresën qytetarit të zhgënjyer të Kosovës”, tha ai për “PrizrenPress”.

Quni, i cili në këtë zgjedhje garon për deputet të Kuvendit të Kosovës, premton se do të punojë për të mirën e vendit.

“LDK garon me një listë të mirë, ndërkaq vota për mua do të ishte votë që më obligon të punoj edhe më shumë, të angazhohem për një Kosovë të sigurt për gjithë qytetarët e saj”, shprehet ai.

Quni tha se Qeveria që do të drejtohet nga Vjosa Osmani, do t’i kushtojë vëmendje Prizrenit.

“Duke qenë qendra e dytë më e madhe urbane, pas kryeqytetit, mendoj se Prizreni meriton vëmendje më të madhe”.

“Mendoj se është me interes që të përpiqemi të shtyjmë përpara disa projekte për permiresimin e infrastrukturës së përgjithshme për të krijuar kushte më të favorshme për zhvillimin e turizmit, sidomos në zonat për rreth qytetit”.

“Do të insistoj edhe në krijimin e një strategjie të veçantë për ruajtjen dhe mbrojtjen e trashëgimisë së larmishme kulturore të Prizrenit, por gjithsesi fusha e sigurisë do të mbetet angazhimi im primar”.

Quni tregon se LDK-ja në Prizren është duke u mobilizua që me 6 tetor Vjosa Osmani të dalë fituese e zgjedhjeve./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Sulmohet fizikisht një i mitur në Suharekë, bëhet për spital

Një i mitur është sulmuar fizikisht nga disa persona dje në rrugën “Shkëndija” në Suharekë. Atij i është ofruar ndihmë mjekësore në Qendrën Kryesore të...

Llapi fitues i Kupës së Kosovës

Llapi është fitues i Kupës së Kosovës në futboll për edicionin e sivjet. Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina, triumfoj ndaj Dukagjinit nëpërmjet penalltive me...

SBASHK do t’i drejtohet gjykatës, kërkon pagesën e shtesave për mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit së shpejti do t’i drejtohet gjykatës për pagesën e shtesave të dala nga një vendim i nxjerr nga qeveria...

Për katër muaj, rreth 400 pacientë kërkojnë shërim jashtë Kosovës

Numri i qytetarëve që vazhdojnë të kërkojnë shërim jashtë vendit vazhdon të jetë i lartë. E, në katër muajt e parë të këtij viti,...

UEFA pritet ta ndryshojë logon e Champions Leagues

UEFA do të ndryshojë logon e UEFA Champions League këtë vit, zbulon FootyHeadlines. Logoja origjinale dhe tani ikonike e Ligës së Kampionëve është lëshuar në...

Spitali i Prizrenit, 38 pacientë me Covid -19

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka treguar se në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe në spitalet e përgjithshme janë të...

Kërcënohet një polic në Prizren

Një zyrtar policor në Prizren ka bërë të ditur se deri sa ka qenë jashtë detyrës zyrtare kishte pranuar një mesazh në rrjete sociale...

Dy të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

Dy persona kanë vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, derisa nga 2.183 testime, 47 kanë rezultuar pozitivë. Rastet e vdekjes janë...

OKB-ja, takim urgjent për luftën në mes të Izraelit dhe Palestinës, kërkon paqe

Disa komandantë të grupit militant Hamas janë vrarë në sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës, njoftuan të mërkurën si Hamasi ashtu edhe Izraeli,...

Barcelona në kërkim të Buffon

Barcelona ka kontaktuar me portierin veteran Gianluigi Buffon për t’u bashkuar me katalunasit në këtë verë. 43-vjeçari, njoftoi të martën se do të largohet kur...

Një i vdekur nga Covid -19 në Prizren

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKShPK)  ka njoftuar për  103 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve të fundit në Kosovw. Brenda kësaj kohe...

Posta e Kosovë vë në qarkullim pullat e reja postare: Shtazët e egra të rrezikuara vendore

Posta e Kosovës, sot me rastin e shënimit të Ditës së Evropës, më 07.05.2021, vë në qarkullim postar emisionin e pullave postare “Evropa 2021-Shtazët...

Muharremaj angazhohet në mbjelljen e luleve në qytetin e Suharekës

Kreu i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka njoftuar përmes një postimi në facebook se ka kontribuar në mbjelljen e luleve në qytet. Muharremaj poashtu...

Kurti uron Bajramin: Le të shumëfishojmë lumturinë duke e ndarë me të tjerët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Fitër Bajrami, duke thënë se mbarësia e kësaj dite le të vulos besimin se çdoherë mund të...

Sot vijnë edhe mbi 38 mijë vaksina të AstraZeneca-s në Kosovë

Një kontigjent prej mbi 38 mijë vaksinash anti-COVID të AstraZeneca-s do të mbërrijnë sot në Kosovë. Kjo u bë e ditur nga një njoftim i...

Kërcënohet Beni Kizolli

Dje rreth orës 13:07 është kërcënuar drejtori i Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor në Prizren, Beni Kizolli. Burimet e Sinjalit tregojnë se i njëjti, është kërcënuar...

Lajmet e Fundit