26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Arrestohen 6 zyrtarë për korrupsion

Policia ka arrestuar ditën e sotme 5 inspektorë, të cilët akuzohen për abuzim me detyrën dhe për korrupsion.

Bëhet fjalë për arrestimin e tre inspektorëve të lojërave të fatit, 2 inspektorëve të tatimeve dhe një inspektori të mbrojtjes së konsumatorit në Bashkinë e Tiranës.

Ata që kanë rënë në pranga janë: Jani Berukas, Tefik Mallkuçi dhe Valentin Lokaj, që të tre inspektorë të lojërave të fatit, njoftojnë medie nga Tirana .

Ndërsa, Mensur Hoxha dhe Trendafil Tarja janë inspektorë të hetimit tatimor. Ndërkohë, ende nuk bëhet i ditur emri i inspektorit të mbrojtjes së konsumatorit në Bashkinë e Tiranës. Arrestimet e tyre janë bërë nga Sektori Kundër Korrupsionit.

Më Shumë

24-vjeçari nga Rahoveci viktimë e fajdes, ‘shokët’ ia kërkojnë 60 mijë € pasi humbën 36 mijë eurot e investuara në kripto

Dukuria e fajdesë, që nënkupton huazimin e parave të cilat më pas duhet të kthehen me interes shumë të lartë, përveç që përbën vepër...

Tahiri: Kemi nisur punën për mocionin mosbesues ndaj Qeverisë – duhet vetëm të diskutohet me dy partitë opozitare

Shefi i grupit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka deklaruar se kanë nisur mocionin mosbesues ndaj Qeverisë së...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit