19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Arrestohen tre të dyshuar për vjedhje në autostradë

Autostrada-KS5-21Policia në Prizren, ka arrestuar tre përsona të dyshuar për vjedhje të shtyllave metalike në autostradën “Ibrahim Rugova”.

“Policia në Malishevë ka identifikuar e më pas arrestuar tre të dyshuar.Ekziston dyshimi i bazuar se të njëjtit kanë vjedhur shtylla metalike në autostradën “Ibrahim Rugova” në afërsi të fshatit Lladroc”, tha zëdhënësi i PK-së në Prizren, Hazir Berisha.

Sipas tij, pas intervistimit të të dyshuarëve është informuar Prokuroria.”të dyshuarit janë ndaluar për 48 orë”, tha Berisha. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Pandeli Majko nesër shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit nesër (e premte) ka paralajmëruar se do të ndajë një çmim për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Pandeli Majko. Në njoftimin e lëshuar për...

Ndahet nga jeta ish-drejtori i Komunës së Prizrenit dhe themeluesi i RTV “Yeni Donem”, Mehmet Bytyç

Është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare Mehmet Bytyç, një nga emrat që dha kontribut të madh për komunitetin turk të Kosovës. Bytyçi ishte...

Lajmet e Fundit