13.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Arrestohet një i kërkuar në pikën kufitare në Vërmicë

Polica kufitare në Vërmicë ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një person me urdhëresë të Gjykatës, shkruan PrizrenPress.

Sipas policisë, i arrestuari është dërguar në vuajte të dënimit.

“PKK Vermicë 13.03.2021 – 09:10. Në bazë të urdhëresës së Gjykatës, është arrestuar i kërkuari mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar në vuajte të dënimit”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Kaos në një shkollë tjetër në Serbi, arrestohet nxënësi pasi kërcënoi shokët dhe mësuesen me vrasje

Në një shkollë në komunën e Surcinit në Serbi gjatë ditës së djeshme ka ndodhur një incident, pasi një nxënës kishte kërcënuar se do...

Këtë vit në Rahovec, më pak perime e më shumë drithëra të mbjella |Video

Kushtet klimatike të pranverës së këtij viti nuk ishin të favorshme për bujqit në Kosovë. Por edhe mungesa e punëtorëve ka bërë që në...

Lajmet e Fundit