16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Arrestohet për fajde një burrë në Suharekë

Nën pranga është vënë një burrë në fshatin Leshan të Suharës për fajde.

“Është arrestuar një burrë me dyshimin se i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me një përqindje një burri shqiptar dhe disa personave të tjerë”, bën të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media, transmeton Koha.net.

PK më tutje thotë se, “tek i njëjti janë gjetur dhe sekuestruar 650 euro dhe dokumente të ndryshme që dëshmojnë dhënien me interes”.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Konkurs për çmimin letrar mbarëkombëtar “At Gjergj Fishta”

Bashkia Lezhë, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës dhe Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit, nën kujdesin e veçantë të kryetarit të bashkisë Lezhë,...

Rritet çmimi i naftës për 10 centë, ankohen fermerët

Çmimet e derivateve të naftës u rriten për afro 10 centë në ditët e fundit. Më së keqi këtë situatë përballen bujqit, të cilët...

Lajmet e Fundit