12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Arrestohet prizrenasi, ishte i dënuar me 3 vite e 3 muaj burg

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prizren i cili ishte i dënuar prej 3 vite e 3 muaj burg për veprën penale “marrja e ryshfetit”.

I njëjti pas arrestimit nga njësit policore të Stacionit Policor të Prizrenit është dërguar në burg në Prishtinë, në vuajtje të dënimit me burg efektiv në kohëzgjatje prej 3 vite e 3 muaj burg.

Njoftimi i policisë:

Arrestohet një person i dënuar me burg prej 3 vite e 3 muaj për veprën penale “Marrja e ryshfetit”

Prizren,12 Nëntor 2022

Me datë 11 Nëntor 2022, rreth orës 14:00 policia e ka ndaluar dhe arrestuar personi F. K. 47 vjeç.

I arrestuari ka qenë në kërkim policor në bazë të urdhër arrestit të gjykatës, të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prizren, për veprën penale “ Marrja e ryshfetit” .

I njëjti pas arrestimit nga njësit policore të Stacionit Policor të Prizrenit është dërguar në burg në Prishtinë, në vuajtje të dënimit me burg efektiv në kohëzgjatje prej 3 vite e 3 muaj burg./

Më Shumë

Komuna e Prizrenit po vazhdon me shpërndarjen e mekanizmave bujqësor për fermerët

“Investimi i Komunës së Prizrenit në mekanizëm bujqësor është faktor që mbështet rritjen e nivelit të punës dhe është mjeti më efikas për zbatimin...

Alber Qovanaj nga Prizreni, vdes aksidentalisht në Çagllavicë të Prishtinës

Alber Qovanaj nga Prizreni ka humbur jetën në një aksident në Çagllavicë të Prishtinës. Familjarët e të ndjerit kanë bërë të ditur se nesër do t’i...

Lajmet e Fundit