2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Kurti eleminon nga Dega e VV-së në Rahovec deputetin Korenica, shkak qëndrimi për projekt-kodin civil

Edhe pas zgjedhjeve të brendshme, në Lëvizjen Vetëvendosje po vazhdon elemeinimi i figurave të cilët e kanë kundërshtuar projekt-kodin civil për martesat e gjinisë së njejtë.

Pas problemeve përgjatë fazës para zgjedhjeve në Prizren dhe në degë të tjera, ato kanë vazhduar edhe pas vendosjes së strukturave të reja. Të premten nga Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Rahovec është eleminuar deputeti Visar Korenica për shkak të qëndrimit të tij për projekt-kodin civil.

Korenica e ka konfimurar lajmin për Express dhe arsyen e shkarkimit nga pozita e koordinatorit të Degës.

“Po jam shkarkuar për asyet tashmë të ditura”, ka thënë Korenica për Gazetën Express.

Koorenica është shkarkuar të premten nga pozita e koordinatorit pas mbledhjes që ka mbajtur Dega atje.

Qëndrim kundërshtues ndaj projekt-kodit civil kanë edhe disa deputetë të tjerë brenda Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje si Eman Rrahmani, Gramos Agusholli etj./GazetaExpress/

 

Më Shumë

Ligji për paga do të hyjë në fuqi një muaj pas publikimit në gazetën zyrtare

Ligji për paga, i miratuar të mërkurën në Qeverinë e Kosovës, do të hyjë në fuqi vetëm një muaj pas publikimit në gazetën zyrtare,...

E dashura e Kanye West, Juliana Nalu nuk lë vend për imagjinatë në veshjen me rrjetë

E dashura e re e Kanye West, Juliana Nalu, i la pak vend imagjinatës të dielën (20 nëntor), teksa doli për të festuar me...

Lajmet e Fundit