-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Arrestohet Vullnet Ferizi për vjedhje

PoliciaKS-prangatArrestohet Vullnet Ferizi nga Drenasi, i dyshuar për vjedhje në shtëpinë e një qytetari nga fshati Lubizhdë në Malishevë.

“Hetues policorë nga Stacioni Policor në Malishevë, kanë arritur që t’i bien në fije dhe ta arrestojnë të dyshuarin Vullnet Ferizi nga një fshat i Drenasit pasi që ekziston dyshimi i bazuar se i njëjti me datën 28 prill kishte depërtuar me forcë në shtëpinë e një qytetari me mbiemër Paçarizi nga fshati Lubizhdë, me ç’rast përpos demolimit të shtëpisë, nga aty kishin vjedhur stoli të arta, disa telefona, një lap-top, një IPad dhe një video kamerë”, njofton policia ne Prizren.

Gjatë intervistës, i dyshuari ka shfrytëzuar të drejtën për t’u mbrojtur në heshtje, ndërkaq sipas raporteve hetimore, i njëjti është duke u hetuar edhe për raste tjera.

Me urdhër të prokurorit të shtetit i dyshuari ndalët nën masën e arrestit policor. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kaka tregon për ngjashmërinë mes Ronaldo-s, Ibrahimovic-it dhe Maldini-it

Legjenda e Milan-it, Ricardo Kaka, ka folur rreth situatës së Cristiano Ronaldo-s, derisa portugezin e krahasoi me Zlatan Ibrahimovic-in dhe Paolo Maldini-n. Gjatë intervistës së...

LDK-ja gjuan akuza për qeverinë e Prizrenit

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, në një konferencë për media ka prezantuar sot abuzimet dhe keqpërdorimet nga ana e zyrtarëve dhe...

Lajmet e Fundit