19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Asllanaj nënshkruan marrëveshje për bashkëfinacimin e një projekti me Caritas Kosovën

641Kryetari i Suharekës Sali Asllanaj dhe drejtori i Caritas Kosovës, Don Viktor Sopit, kanë nënshkuar sot marrëveshejn për bashkëfinacim të projektit “Përkujdesja shëndetësore – shtretërit shtëpiak “Home Care”.

Qëllimi i këtij projekti është ofrimi i të gjitha shërbimeve mjekësore për përsonat e moshuar, që janë të pa lëvizshëm dhe atyre që kanë nevojë për regjim shtrati.

“Përkrahja dhe përkujdesi shëndetësor për përsonat e sëmurë që kanë nevojë për regjim shtrati do të vazhdojë edhe më tej” ,premtuan Asllanaj dhe Sopit.

Sipas kësaj marrëveshje nga vlera e përgjithshme e projektit që është 210 mijë euro, Komuna e Suharekës, do të bashkëfinanncojë me 160 mijë euro, kurse pjesën tjetër të mbetur 50 mijë euro do ta ndihmojë Caritas Kosova./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj pret në takim kryetarin e PRBK-së, Albert Kinolli

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot kryetarin e Partisë Rome të Bashkuar të Kosovës, Albert Kinolli, nënkryetarin e kësaj partie Rasim Krasniq dhe...

Latifi takon ministren Hajdari, flasin për investimet në Parkun Industrial në Opterushë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është takuar me ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, me të cilën ka biseduar për...

Lajmet e Fundit