7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Avdullah Kryeziu, drejtor për Ekonomi dhe Zhvillim në Rahovec

avdullah KryeziuNë bazë të marrëveshjes për bashkëqeverisje në katër vitet e ardhshme në komunën e Rahovecit, ndërmjet PDK-së dhe LDK-së, drejtoria për Ekonomi dhe Zhvillim është përcaktor nga radhët e LDK-së, gjegjësisht drejtor është caktuar Avduallah Kryeziu.

Sipas burimeve të RahovecPress, Avdullah Kryeziu dje ka marrë edhe zyrtarisht detyrën e drejtorit në ekzekutivin e ri të Komunës së Rahovecit të udhëhequr nga kryetari Idriz Vehapi.

Në marrëveshjen e koalicionit të arritur me PDK, LDK do të qeveris me tri drejtori në katër vitet e ardhshme në komunën e Rahovecit.

Më Shumë

65 aksidente trafiku, e mbi 2 mijë gjoba brenda 24 orëve

65 aksidente trafiku janë raportuar brenda 24 orëve, në Kosovë. 18 nga to janë me të lënduar, ndërsa 47 me dëme materiale. Gjatë kësaj periudhe janë...

Osmani: E nderuar që shumë aleatë na u bashkuan në festën e Pavarësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se ndihet e nderuar nga prezenca e miqve dhe aleatëve të cilët u bashkuan për festën e...

Lajmet e Fundit