25.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Avdyli për aktivitetet e pavarësisë: Kush i vodhi 490.000 euro ?

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli ka kritikuar shpenzimin e parave për aktivitetet që janë mbajtur për 11-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Me këtë rast ai ka pyetur se kush i vodhi 490.000 euro, duke kërkuar kështu llogari nga prokurorët e auditorët, transmeton “zeri.info”.

“Në 2019, me 10.000 më së shumti kanë mundur të kryhen këto aktivitetete. Kush i vodhi 490.000 €? A ka auditor, a ka prokurori ? Vidhni edhe ndonjë ditë se për të gjitha keni me dhënë përgjegjësi, a jeni komandanta, a familje dëshmorëve, a jeni patriota, a sjeni ,sdo ketë mëshirë për ju më. Për ju dhe ata që po ju mbrojnë”, ka shkruar Avdyli në një postim në “Facebook”./Zëri

“>http://

Vrasja e policit në veri, Balje: Ju jeni heronjtë tanë

Deputetja Duda Balje ka reaguar pas vrasjes së zyrtarit policor në Veri. Ajo u ka shprehur ngushëllime familjes së policit të vrarë, teksa të plagosurit...

Arrestohet në Kukës shqiptari që po transportonte ilegalisht 27 emigrantë në drejtim të Kosovës

Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro për të dalë...

Lajmet e Fundit