14.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Avokati Tomë Gashi: Raporti vërteton se Astriti është vrarë, shteti t’i gjejë vrasësit

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi ka thënë se raporti i institutit zviceran ka vërtetuar se Astrit Dehari është vrarë.

“Astrit Dehari është vrarë 100 metra nga këtu, dhe në fund kemi marrë raport që e vërteton këtë. Prokuroria duhet të hapë hetimet dhe të identifikohen fajtorët për vrasjen e Astrit”, ka thënë avokati Gashi.

Gashi ka shtuar se tri vite kanë punuar për ta vërtetuar diçka që është ditë që në ditën e parë

“Kush janë vrasësit është detyra e shtetit që ti gjejë… Trupi i Astritit ka qenë prova më e fuqishme që Astriti është vrarë. Ai është vrarë për shkak të përkatësisë partiake, duket që në ditarët e tij ai e ka ditur që VV do të vijë në pushtet”, ka theksuar Gashi.

Avokati ka shtuar se beson që organet e drejtësisë do të bëjnë çdo gjë që ti identifikojnë ata që e kanë vrarë Astritin.

Ai tutje shtoi se “nuk është dashtë ta lëndojnë familjen me deklarata të llojllojshme që ai kinse Astriti është vetëvrarë”./Telegrafi/

Më Shumë

Kërkohet një person për ngacmim në Prizren

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren është duke zhvilluar hetime për kërkimin e një personi lidhur me veprën penale “Ngacmim”, i cili rast ka...

Gjendet i vdekur në banesë një person në Prizren

Një person është gjetur i vdekur në Prizren.Ai kishte ardhur nga mërgimi. Burimet nga Emergjenca kanë bërë me dije se bëhet fjalë për mërgimtarin A. V....

Lajmet e Fundit