12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Avudullah Hoti kandidat për kryeministër

Avudullah Hoti do të jetë kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i LDK-së, Isa Mustafa.

“Ishte kërkesë e gati të gjithë anëtarëve që unë të marr këtë përgjegjësi, sepse ata konsideronin si vullnet dhe përgjegjësi të tyre, unë e arsyetova para krysesisë që nuk jam në gjendje të marrë këtë përgjegjësi”.

Ai tha se janë diskutuar disa emra, por, në fund është vendosur për Avdullah Hotin.

“Ne kemi diskutuar për Avdullah Hotin, Lutfi Hazirin, Kujtim Shalën, ka pas edhe emra të tjera, me vullnetin e të gjithëve jemi pajtuar që z. Hoti të propozohet nga kryesia e LDK’së, për kryeministër”, ka thënë Mustafa pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së.

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Messi thyen tjetër rekord të Ronaldos

11-të të Ligue 1 me një barazim në Strasburg. Messi me golin që shënoi në mbrëmjen e së shtunës, është i 496 në top pesë...

Lajmet e Fundit