19.8 C
E diel, 8 Shtator, 2024

Ballkani e çon futbollin e Kosovës në një tjetër nivel, i prek grupet e Ligës së Konferencës

Ballkani ka shkruar historinë e futbollit kosovar sonte. Klubi kampion i Kosovës është kualifikuar në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Suharekasit arritën ta mposhtnin në dy ndeshjet ekipin shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Shkupin, shkruan Gazeta Express.

Fillimisht Ballkani triumfoi 1:2 në Shkup, kurse sonte ata fituan minimalisht 1:0 për t’u kualifikuar dhe për të shkruar historinë në futbollin kosovar.

Ishte minuta e dytë e ndeshjes kur Abdullai u ndëshkua me karton të kuq direkt, duke e lënë Shkupin me një lojtar më pak.

Më pas, Ballkani e pati ndeshjen totalisht nën administrimin e tij dhe arriti golin në minutën e 70-të, kur Meriton Korenica realizoi.

Korenica ishte golashënuesi i golit të fitores edhe në ndeshjen e parë në Shkup, duke u treguar prej më meritorëve për suksesin historik të Ballkanit.

Kështu, nesër Ballkani do të mësojë kundërshtarët e tij në grup dhe do të tentojë të vazhdojë të shkruajë historinë. /Gazeta Express/

Drejtoresha e Arsimit në Prizren akuzon MAShTI-n për bllokimin e projekteve të çerdheve

Drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në  Prizren,Luljeta Veselaj-Gutaj, ka ngritur akuza të forta ndaj Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShTI) lidhur me bllokimin...

Zhegrova reagon pas humbjes së Kosovës

Sulmuesi kosovar, Edon Zhegrova, ka reaguar sot pas humbjes së Kosovës mbrëmë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Zhegrova ka thënë se do të rikthen më të...