-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Ballkani mposht Gjilanin, ‘kërcënon’ Dritën

Ballkani e ka mposhtur Gjilanin, me rezultat 2-0, sot në Suharekë, në kryederbin e javës së nëntë në elitën e futbollit të Kosovës.

 

Në një sfidë interesante, kampioni në fuqi arkëtojë edhe tri pikë të reja në garën për kreun e tabelës dhe tashmë është vetëm tri pikë larg majave të tabelës.

Arbër Prekazi (46’, autogol) dhe Meriton Korenica (88’) shënuan nga një gol për fitoren e skuadrës së Ilir Dajës.

Pas kësaj fitore, Ballkani ngjitët në vendin e dytë me 18 pikë të tubuara, tri më pak se lideri i tabelës, Drita, kurse, Gjilani renditet e treta me 14 pikë të grumbulluara.

Më Shumë

25 vjet nga dita e daljes së UÇK-së në publik

Më 28 nëntor të vitit 1997, për herë të parë në skenë doli  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kjo ndodhi në varrimin e mësuesit Halit Geci...

Tragjedi në Katar: Vdes papritur një nga personat kyç të “Kupës së Botës”

Roger Pearce, drejtor teknik i ITV Sport, vdiq në Katar teksa po punonte për Kupën e Botës të këtij viti. Pearce vdiq në moshën 65-vjeçare...

Lajmet e Fundit