15.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Ballkani mposht Lirinë

Ballkani ka bërë edhe një hap në garën për të mbrojtur titullin e kampionit në Kosovë.

Skuadra nga Suhareka, e ka mpshtur Lirinë, me rezultat 4-1, të premten në ndeshjen e parë të javës së 10-të të elitës së futbollit kosovar.

Skuadra nga Prizreni i bëri ballë skuadrës së Ilir Dajës vetëm në pjesën e parë, madje, Liria kalojë e para në epërsi me golin e Zenunajt (16’).

Ballkani përmes Berishës (47’), barazoi shifrat në 1-1, derisa Dellova katër minuta më vonë kalojë për herë të parë në avantazh skuadrën nikoqire prej 2-1.

Ndërkaq për golin e tretë dhe të katërt u përkujdes Kryeziu (57’, 80’).

Ballkani mbetet në krye të tabelës me 23 pikë të tubuara, kurse, Liria është e parafundit me vetëm gjashtë sosh.

Më Shumë

Presidenti Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Presidenti Bajram Begaj ka organizuar një pritje në Pallatin e Brigadave në kuadër të 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, ku morën pjesë zyrtarët më...

Sot në Teatrin ‘Migjeni’ në Shkodër, do zhvillohen homazhe në nder të ‘Mjeshtrit të Madh’, aktorit Zef Deda

Teatri "Migjeni" i Shkodrës njoftoi se sot, më datë 25.11.2023 , ora 9:00 -13:00 do të zhvillohen homazhe në hollin e teatrit “Migjeni” në...

Lajmet e Fundit