8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Bashkëvendasit i premtojnë përkrahje Kabashit

luli ne kabashKandidati i koalicionit AAK-LDD, për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi, është takuar me bashkëvendasit e tij në Korishë. Ai para tyre ka prezantuar programin e tij zgjedhor.

“Pikë kryesore e programit tim është zhvillimi ekonomik.Ka ardhur koha që në Prizren të bëhen ndryshime”, tha Kabashi.

Kabashi nga dy nëndegët e koalicionit, AAK- LDD kërkoi angazhim maksimal në fushatën zgjedhore. Banorët e fshatit Korishë, ndërkaq I kanë premtuar kandidatit për kryetar të Prizrent, Lulëzim Kabashit so do të përkrahin kandidaturën e tij.

Në këtë takim ka marrë pjesë edhe kryetari i Degës së AAK-së në Prizren, Fatmir Kastrati.

Ai tha se koalicioni AAK-LDD, është duke funksionuar në frymën më të mirë të bashkëpunimit. Edhe Kastrati kërkoi angazhim maksimal në realizmin sa më të suksesshëm të fushatës zgjedhore dhe përpkrahjes së kandidatit për kryetar të Prizrenit, Lulzim Kabashi./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Reperi që vdiq sot, Coolio, performoi në Kosovë pas luftës

Ylli i “Gangsta’s Paradise”, Coolio, i cili vdiq sot në moshën 59-vjeçare, performoi në Prishtinë gjatë vitit 2002 para mijëra fansave. Ai mbajti koncert pas...

Lajmet e Fundit