16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Bashkimi i shkon Vëllaznimit

Xhiroja e tetë në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll do të nisë sot me një ndeshje interesante.

Takimi i parë i kësaj xhiro është mes Vëllaznimit dhe Bashkimit.

Kuqezinjtë janë të motivuar pas fitores ndaj Trepçës, që ishte e tretë në këtë edicion, ndërsa prizrenasit ndodhen në pozitë më të palakmuar me dy fitore e pesë humbje në këtë edicion, kurse Portokallezinjtë në takimin e parë kishin fituar 70:61 ndaj skuadrës kuqezi.

Java 8-Prince Caffe Superliga

E shtunë

19:00 Vëllaznimi – Bashkimi

Më Shumë

Nga një ëndërr e bukur, tek një realitet i madh

Duke ndjekur dokumentarin "The Bajraktari Journey" Shkruan: Prend Ndoja, New York Në një ambient të zgjedhur në Yonkesrs të New York-ut, ishin bashkuar shumë personalitete të...

Begaj për Adem Jasharin: Burra të tillë rrallë i lindë historia

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne me rastin e 25 vjetorin e çlirimit të vendit. Fjalim rastin mbajti edhe presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj. Ai...

Lajmet e Fundit