10.9 C
Prizren
E shtunë, 6 Nëntor, 2021

Bastisje në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, kapen dy telefona

Mbrëmë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren është bërë një bastisje pas një informacioni konfidencial nga Njësiti i Inteligjencës së SHKK-së.

“Me të pranuar informacionin oficeret korrektues, në vazhdimësi të Planit Operativ për bastisje të qëllimta, bazuar në informatën konfidenciale të pranuar, prej orës 21:50 – 22:20 është bërë një bastisje e dhomës B1, në të cilën ishin të vendosur katër të paraburgosur.

Bastisja ka rezultuar pozitive, pasi në komodinën plastike në një pjesë të kamufluar janë gjetur dy telefona mobil të tipit Iphone 5 dhe një karikues”, thuhet në njoftim.

SHKK-ja njofton se pas intervistimit të të paraburgosurve të kësaj dhome të njëjtit janë veçuar deri në hetimin e rastit, si dhe janë iniciuar procedura disiplinore ndaj  tyre.

Më Shumë

Totaj i shoqërur nga kryetari Ferizajit, prezanton projektet e nënkalimit dhe parkingun nëntokësor në Prizren

Kandidati për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, i shoqëruar nga Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ka prezantuar në detaje dy prej projekteve më të...

Arrihet koalicion në Prizren, Zafir Berisha do ta mbështes Shaqir Totajn

Nisma Socialdemokrate dega në Prizren do ta përkrahë Shaqir Totajn e PDK-së në balotazhin e 14 nëntorit. Përmes një postimi të kësaj partie në Facebook,...

Mot me diell edhe nesër në Kosovë

Nesër (e diel) mbi vendin tonë do të vazhdojë të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nëpër ultësira parashihet të ketë...

Përurohet impianti në Prizren, zgjidhet problemi i ujërave të zeza për rreth 50 mijë banorë

Me rastin e inaugurimit të impiantit për trajtimin e ujërave të ndotura në Prizren, kryeministri Albin Kurti tha se fatkeqësisht në Kosovë ende nuk...

Memli Krasniqi: Malisheva po i bashkohet përsëri vizionit të PDK-së

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi bashkë me kryetarin në ardhje të Malishevës, Isni Kilaj takuan aktivistët e Partisë Demokratike të Kosovës, të cilët po...

Hernandez i vendosur të qëndrojë në Milan, refuzon Manchester City-n dhe Parisin

Ylli i madh i skuadrës së Milan-it, Theo Hernandez, si duket ka vendosur të qëndrojë te kuqezinjtë, pavarësisht se në drejtim të tij kanë...

Policët në Prizren nisin ditën me ushtrime të ndryshme me nxënës

Në vazhdim të aktiviteteve policore, njësia e komunitetit së bashku me udhëheqës të stacionit policor të Prizrenit kanë vizituar ShFMU “Fatmir Berisha”, ku përveç...

Nesër fillon llogaritja dimërore e kohës

Nesër (e diel), në orën 03:00, fillon llogaritja dimërore e kohës. Akrepat e orës do të shkojnë një orë prapa, nga ora 03:00 në...

Rritet sërish çmimi i druve

Një metër dru në Prishtinë po shitet deri në 70 euro. Çmimet e larta për kanë bërë që të bije edhe interesimi i qytetarëve...

Humbin jetën katër persona nga Coronavirusi në Shqipëri, konfirmohen 631 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 631 raste të reja me coronavirus në Shqipëri, kurse katër qytetarë kanë...

Dëshmojnë tre dëshmitarë në gjykimin ndaj burrit të prokurores nga Prizreni,Ervehe Gashi

Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë ka vazhduar sot gjykimi ndaj Bajram Gashit, i akuzuar nga prokuroria në Prishtinë për veprën ushtrimi...

“Kjo është nusja jote, të lutem mos e rrih”, babai shet vajzën e vogël te një 55-vjeçar

Një baba afgan, i cili u detyrua që të shiste vajzën e tij 9-vjeçare te një burrë 55-vjeçar, ju lut blerësit që të mos...

Infektohet me Covid, Jon Bon Jovi anulon koncertin në Miami pak minuta para daljes në skenë

Jon Bon Jovi anuloi koncertin e tij të së shtunës (30 tetor) në Miami, pasi u diagnostikua me COVID-19. Publiku kishte mbërritur tashmë në “Loews...

Grindja për ndërrimin e orës në BE

Vetëm për shkak se rrezikon humbjen e besueshmërinë, BE duhet ta heqë ndërrimin e orës, që si çdo fund tetori erdhi edhe këtë vit....

“Zhgënjime do të ketë…”, letra e Majlinda Kelmendit për vajzat e Kosovës

Një nga figurat më frymëzuese për gruan kosovare dhe jo vetëm është karriera dhe sfidat që ka kaluar Majlinda Kelmendi. Ajo së fundmi, për “Jahjaga...

Vdes babai i Lulzim Bashës

Ka humbur jetën, babai i Kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Xhelal Basha ka mbyllur sytë në moshën 85-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e...

Lajmet e Fundit