13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

BE-ja, publikoi listën e rusëve nën sanksione

be rusiBashkimi Evropian ka publikuar listën e individëve dhe subjekteve që janë në shënjestëren e raundit të fundit të BE-së për sanksione ndaj Rusisë, lidhur me veprimet e Moskës në destabilizimin e Ukrainës.

Lista përfshin tre personalitet të njohur. Arkady Rothenberg i cili është partneri i afërt i Putinit, dhe aksionar kryesor në një kompani ruse.

Yury Kovalchuk është personi i dytë i cili është kryetar dhe aksionari më i madh i Bankës “Rossia”.

Banka “Rossia”, konsiderohet si bankë personale e zyrtarëve të lartë të Federatës Ruse dhe e cila ka hapur degët në të gjithë Krime dhe Sevastopol.

Kurse, personi i tret në listë është Nikolai Shamalov, i cili po ashtu është aksionari i dytë më i madh në Banken “Rossia”.

Më Shumë

Rahovec, burri dhe vjehrra ushtrojnë dhunë fizike ndaj gruas

Policia e Kosovës ka njoftuar se të mëkurën në Rahovec, është raportuar nga një grua kosovare se bashkëshorti dhe vjehrra kanë ushtruar dhunë ndaj...

Paraguaiani pesë vjeçar kollitej pa ndërprerë – zbulohet se në mushkëri kishte një objekt metalik

Një djalë të ri iu hoq një sustë metalike nga mushkëritë e tij, të cilën e kishte në trup gjatë tre muajve të fundit. Paraguaiani...

Lajmet e Fundit