3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Begaj inspektoi disa punime të projekteve

begaj ne drenocKryetari i Komunës së Malishevës Ragip Begaj së bashku me drejtorin për Urbanizëm Urime Kastrati dhe drejtoreshën për Kulturë Rini e Sport, Blerta Krasniqi, kanë inspektuar disa nga punimet që janë duke u realizuar në Malishevë.

Fillimisht kanë inspektuar fushën e sportit në Shkollën fillore “Aasim Vokshi” në Panorc, e cila dimensionet e jashtme i ka (21×44)m, dhe prite të përfundoj së shpejti, Kryetari Begaj u nda i kënaqur me punimet e kësaj fushe të futbollit dhe pret që të përurohet së shpejti.

Më pas ka inspektuar edhe punimet e zgjerimit të urës mbi lumin “Mirusha” në qytetit e Malishevës e cila është duke u zgjeruar në kuadër të përmirësimit të lëvizshmërisë në hapësirën publike .

Po ashtu pa nga afer edhe fushatën e korrje-shirjeve të kallirit të grurit, në fshatin Damanek, ku sot edhe është dashur të fillohej me korrje-shirje sipas rekomandimit të Ministrisë së Bujqësisë e që kanë filluar më herët komunën tonë.

Më Shumë

Apeli e kthen në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”, ku u dënua deputetja e Vetëvendosjes dhe...

Aksident mes tri veturave në Kijevë të Malishevës, lëndohet një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes rreth orës 10:16 mes tri veturave në Kijevë të Malishevës. Lajmin për Front Online e...

Lajmet e Fundit