17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Behxhet Pacollli i shpëton një aksidenti fatal

Pacolli ne ajroplanZëvendës kryeministri i Kosovës, Behxhet Pacolli, gjatë ditës së djeshme ishte nisur në një udhëtim privat, së bashku me dy miqtë e tij. Udhëtim për të cilin Indeksonline nuk ka arritur ta konfirmojë se për cilin vend ishte adresuar, por mësohet se avioni gjatë fluturimit kishte pësuar probleme teknike, prej të cilës karburanti kishte filluar të derdhej.

Gjatë këtyre momenteve persona anonim kanë arritur të vërejnë një gjë të tillë, ku dhe kanë lajmëruar rastin, përderisa zëvendës kryeministri dhe udhëtarët e tjerë në avion nuk kanë qenë në dijeni.
Burimet e Indeksonline mësojnë se falë lajmërimit të shpejtë Behgjet Pacolli i kishte shpëtuar incidentit.

BQK: Asetet e Fondeve Pensionale arritën në 2.61 miliardë euro

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), njofton se asetet e Fondeve Pensionale në fund të muajit gusht 2023 kanë arritur vlerën 2.61 miliardë...

79 vjet nga vdekja e Petro Poga, një nga figurat e rëndësishme të Rilindjes Kombëtare Shqiptare

Përkujtojmë sot më 27 shtator 1944 ndarjen nga jeta të patriotit e burrit të shtetit Petro Poga, një nga figurat e Rilindjes Kombëtare Shqiptare...

Lajmet e Fundit