18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Guvernatori i Lowa-s,Terry Branstad, viziton Kosovën

BranstadMe ftesë të presidentes Atifete Jahjaga, sot për vizitë në Kosovë vjen guvernatori i shtetit të Iowa-s të SHBA-së, Terry Branstad.

Me këtë rast Presidentja Jahjaga dhe guvernatori Branstad do nënshkruajnë Marrëveshjen e Partneritetit.uverantori i Iowa-s do të pritet edhe nga kryeministri Thaçi.

Më Shumë

Nga i urryeri në hero: Rrugëtimi i mrekullueshëm i Xhakës në Arsenal

Kohës së Granit Xhakës në Arsenal duket se po i vjen fundi. Mesfushori synon një rikthim në Gjermani dhe klubi i Londrës veriore është në...

Djali raporton në policinë e Prizrenit se i është zhdukur baba

Një person është zhdukur në fshatin Lubiqevë të Prizrenit. Rasin në polici e ka raportuar djeli i të zhdukurit. Fsh. Lubiqevë, Prizren 26.05.2026-13:30. Me 27.05.2023 një...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit