16.8 C
Prizren
E premte, 29 Shtator, 2023

Berisha: Prioriteti i BD-së, zbutja e papunësisë

Berisha10-18Kandidati i Bashkimit Demokratik për kryetar të Komunës së Prizrenit, Zafir Berisha, ka takuar qindra qytetarë të lagjes “Vëllezërit Stavileci” dhe “Lidhja e Prizrenit” në Prizren. Ai tha se Bashkimi Demokratik ka një program zgjedhorë që garanton qeverisje të suksesshme për mandatin 4 vjeçar dhe ky program do të jetë shpresë për një jetë më të mirë për qytetarët.

“Fokusi kryesor i BD-së është zbutja e papunësisë dhe krijimi i vendeve të reja të punës përmes lehtësirave që do t’i krijohen investitorëve të cilët janë të interesuar të vendosen në komunën tonë”, tha Berisha.

Sipas Berishës, qytetarët e Prizrenit të të gjitha komuniteteve nuk do të bien pre e presioneve për të mbështetur të pandehurin Muja.

“Muja është duke shpenzuar miliona euro, prejardhja e të cilave mund të dihet se prej nga është. Ai me foto gjigante dhe postera vend e pa vend po e torturon qytetarin e Prizrenit duke i trishtuar edhe fëmijët”, tha Berisha.

Ai garanton qytetarët e Prizrenit se pas 3 nëntorit me ardhjen e BD-së në pushtet, se do të marrin masa urgjente në mbrojtjen e zonës historike të qytetit, në rregullimin e trafikut urban, në krijimin e parkingjeve si dhe shumë çështjeve tjera që janë urgjente për pjesën qendrore të qytetit./PrizrenPress.com/

Januzaj në janar pritet të rikthehet në Ligën Premier

Adnan Januzaj ka mbetur te Sevilla përkundër se nuk bënë pjesë në planet e klubit spanjoll. Sulmuesi kosovar me pasaportë belge gjashtë muajt e fundit...

Dioqeza Rashkë-Prizren: Personat e armatosur janë larguar nga Manastiri i Banjskës

Dioqeza Rashkë-Prizren ka thënë se situata në Manastirin e Banjskës aktualisht është e qetë dhe se personat e armatosur janë larguar nga manastiri. Dioqeza potencoi...

Lajmet e Fundit