33.8 C
Prizren
E enjte, 29 Korrik, 2021

Besniku i LDK-së

Ridvan Hoxha LDKAnëtari i Kryesisë së LDK-së në Prizren, Ridvan Hoxha për herë të parë ka treguar për ofertat që ka pasur nga partitë e tjera për t’u bërë pjesë e tyre në garën zgjedhore. Ai nuk ka preferuar të flas me emra,por ka thënë se oferta ka pasur nga disa parti politike në këtë qytet.
“Kam pasur disa oferta që në zgjedhjet e nëntorit të vitit të kaluar të jem pjesë e tyre,por nuk kam pranuar”,tregon Hoxha.

Ai shpreh respektin më të madh për të gjitha partitë politike, që kanë shprehur besimin e gadishmërin që ai të jetë pjesë e tyre.
“Nuk kam pranuar që t’i bashkohem asnjë subjekti politik tjetër edhe pse kam pasur oferta të mira”.

“Kam dashur që t’i qëndrojë besnik LDK-së”.

Hoxha nuk është i kënaqur me zhvillimet aktuale politike të LDK-së në Prizren. Ai thotë se Dega e LDK-së në këtë qytet duhet të mbajë një kuvend pune për të analizuar humbjen që kanë pësuar në zgjedhjet e e nëntorit të vitit të kaluar.

“LDK-ja në Prizren në zgjedhjet lokale të vitit të kaluar ka pësuar humbje më shumë se sa në zgjedhjet e vitit 2007 dhe 2009”,ka vlerësuar Hoxha në TVO.

Ai pranon se LDK-ja në zgjedhjet e nëntorit të vitit të kaluar nuk ka pasur një program të qartë politik për t’iu ofruar qytetarëve.

“LDK-ja në Prizren ka qenë në gjumë. Kandidatët për asamble janë zgjedhur pa u konsultuar paraprakisht”.

Hoxha ka qenë asambleistëve i vetëm nga LDK-ja i cili ka kritikuar ashpër qeverisjen e pushtetit lokal të Ramadan Mujës.

“Kam ngritur zërin për shkeljet ligjore që i ka bërë ky pushtet. Si rezultat i kësaj, Muja sot po përballet edhe me gjykim”.Sipas tij, LDK-ja në zgjedhjet e vitit të kaluar për shkak të problemeve të brendshme nuk ka arritur të përfitojë politikisht nga keqqeverisja e Mujës.

Ai shpreson se lideri i LDK-së, Isa Mustafa do të vijë në Prizren për të zgjidhur problemet e brendshme që ekzistojnë në degën e LDK-së në këtë qytet.

“Shpresoj se Mustafa do të marrë seriozisht peticionin e anëtarëve të nëndegëve të LDK-së,që kanë bërë .për zgjidhjen e problemeve që ekzistojnë në këtë subjekt politik në Prizren”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

8 viktimave të aksidentit në Kroaci pritet t’u jepet nesër lamtumira e fundit, 2 të tjerave do u bëhet obduksioni

Dhjetë trupat e pajetë, të cilët humbën jetën tragjikisht në aksidentin në Kroaci, pritet që të transportohen nesër në Kosovë. Trupave të Kujtim Kastratit...

25 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private...

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarve për rastin e shpërthimit në Zhur ku kishte vdekur një polic

Mungesa e të dëmtuarit Artur Mrasori, ka bërë që të dështojë seanca gjyqësore e paraparë të mbahet të premten në rastin  ndaj Iran Badallit...

Fshatra të rrafshuar, përmbytjet në Indi shkaktojnë mbi 170 viktima

Përmbytjet në Indi kanë shkaktuar mbi 170 të vdekur. Në shtetin indian të Maharashtrës raportohet se si pasojë e shirave dhe rrëshqitjeve të tokës...

Momente tmerri/ E pa duke i ngacmuar gruan, incidenti kthehet në fushë beteje

Një ngjarje e cila i kushtoi rëndë një shtetasi izraelit në një treg në Stamboll, është bërë virale në rrjete sociale. Një grua e cila...

Trupat e viktimave të aksidentit në Kroaci u dërguan në morgun e Spitalit të Prizrenit

Trupat e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi të dielen në Kroaci, sot janë dërguar në morgun e Spitalit të Prizrenit. Sjellja e trupave të...

108 vjet nga Konferenca e Londrës

108 vjet më parë përfundoi punimet Konferenca e Londrës, në të cilën u vendos përgjysmimi i trojeve shqiptare dhe fati i saj. Konferenca e Ambasadorëve...

Merret vendimi për shoferin e autobusit që u aksidentua në Kroaci

Gjykata e Qarkut në Slavonski Brod të Kroacisë ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji shoferit të autobusit me targa nga Kosova...

Kroaci: Aksidentohet autobusi nga Kosova, dyshohet për 10 të vdekur

Të paktën 10 persona raportohet të jenë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Kroaci. Gazeta kroate Jutarnji.hr...

Prizren: Vdiq piktori i shquar, Zef Toçi

Ka vdekur piktori i njohur shqiptar, Zef Toçi. Lajmin për vdekjen e artistit të shquar e kanë dhënë familjarë të tij, nëpërmjet një njoftimi...

Varroset Kujtim Kastrati nga Rahoveci,familjarët: Kjo nuk është tragjedi vetëm e jona, por edhe e kombit

Është varrosur, Kujtim Kastrati, bashkatdhetari që humbi jetën në aksidentin e javës së kaluar në Kroaci.Familjarë, miq dhe qytetarë janë mbledhur në Malësi të...

Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Nora Gjakova do të luftojë për medalje të artë olimpike në Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi e mundi japonezen Tsukasa Joshida në gjysmëfinalen e...

Vdekje e dyshimtë në Prizren

Një burrë ka ndërruar jetë në rrethana të dyshimta dje në Prizren. Viktima ishte dërguar pa shenja jete në spitalin rajonal të Prizrenit, ku vdekjen...

Deputetja kosovare në parlamentin kroat: Kroacia është me mendje e me zemër afër familjeve dhe institucioneve të Kosovës

Deputetja kosovare në parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Përlaskaj, ka reaguar pas aksidentit tragjik që ndodhi sot në Brod të Kroacisë, ku mbeten të vdekur...

Rruga drejt atdheut që u këput në mes/ Krejt çka dihet për tragjedinë në Kroaci

Mëngjesi i 25 korrikut u zbardh me një lajm tronditës për vendin. Dhjetë mërgimtarë nga Kosova kanë humbur jetën kurse më shumë se 40...

Alushani (VV): Të palogjikshme veprimet e opozitës në Prizren

Asambleistja nga Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prizrenit, Dafina Alushani, ka thënë se veprimet që ndodhën këtë të enjte në seancë nuk ishin të...

Lajmet e Fundit