37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Bie borë në gusht pas 60 vitesh (Foto)

Mbi 20 qytete në Brazilin qendror dhe jugor kanë përjetuar këtë të diele temperaturat më të ulëta ndër vite dhe larg të zakonshmes për muajin gusht.

Dëbora ka nisur lehtë prej së premtes, kombinuar me erëra të forta dhe reshje të dendura dëbore, të cilat kanë vijuar pa pushim përgjatë 24 orëve të fundit, ndërsa në plazhin e famshëm të Kopakabanas në Rio, dallgët arritën deri në 3 metra.

Temperaturat, sipas parashikimit meteorologjik, do të qëndrojnë deri në fillim të javës së ardhshme 8 deri në 13 gradë celcius. Këto janë temperaturat më të rralla për Brazilin, edhe për periudhën e dimrit, në 60 vitet e fundit. Temperatura të ulëta dhe përtej të zakonshmes për stinën e verës janë regjistruar ditët e fundit edhe Argjentinë, Kili, Uruguaj, Paraguaj, Bolivi dhe Peru.

Më Shumë

Rrihen dy kunata në Prizren

Mbrëmë në Prizren është raportuar një rast i dhunës në familje pasi viktima femër ka raportuar se është rrahur nga kunata. Kështu bëhet e ditur...

Burrë e grua rrihen mes vete në Malishevë, përfundojnë në spital e më pas ndahen

Telashet në familjet kosovare nuk kanë të ndalur. Përditë në Polici raportohen numër i madh rastesh, ku konfliktet mes bashkëshortëve shpesh përfundojnë edhe me...

Lajmet e Fundit