17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

E dhimbshme: Burrë e grua nga Rahoveci vdesin nga COVID-19

Gjatë ditës së sotme një 70-vjeçar nga fshati Pataqan i Epërm i Rahovecit ka humbur betejën me koronavirusin.

Dy ditë më parë nga po ky virus ka ndërruar jetë edhe bashkëshortja e të ndjerit.

Rastin për klankosova e ka konfirmuar i pari i Rahovecit, Smajl Latifi.

“Gruaja ka vdekur para dy dite më parë më 21 korrik, ka qenë 68-vjeçare ndërsa sot ka ndërruar jetë bashkëshorti i saj 70-vjeçar, të dy kanë qenë të konfirmuar me COVID-19”.

“Viktimat kanë ndërruar jetë në Spitalin e Gjakovës, burri do të varroset sot në 19:30” deklaroi Latifi.

Latifi mes tjerash tregoi se nuk e di nëse ndonjë familjarë i tyre është infektuar me koronavirus, pasi që çifti jetonte vetëm

Më Shumë

Komuna e Prizrenit ofron mamografi falas kundër kancerit të gjirit

Më 1 tetor fillon fushata vjetore, ndërkombëtare e vetëdijesimit për luftën kundër kancerit të gjirit ku përmes manifestimeve dhe aktiviteteve të ndryshme të shoqërisë...

Mbrojtja në rigjykimin ndaj Nijazi Kryeziut: Provat janë marrë në mënyrë të kundërligjshme

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, mbrojtësi i të akuzuarit Nijazi Kryeziu, avokat Kujtim Kërveshi ka thënë se ekspertiza financiare e prokurorisë e...

Moti sot

Lajmet e Fundit