32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Bie nga dritarja e hotelit në Itali, vdes kryebashkiaku polak

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Cagliari, ku një kryebashkiak 44-vjeçar polak, ra nga kati i katërt i hotelit ku ai qëndronte dhe vdiq.

Ngjarja ndodhi në orën 2:00 në hotelin “Due Colonne” në qendrën historike të qytetit.

Sipas asaj që raportohet, kryebashkiaku ndodhej në një dhomë me një koleg dhe ishte ulur në dritare ku më pas ka humbur ekuilibrin, duke rënë disa dhjetëra metra poshtë.

Policia ka përjashtuar hipotezën e një sulmi dhe rënia e tij mund të ndiqet si një aksident.

Kryebashkiaku polak ndodhej në Sardenjë së bashku me bashkatdhetarët e tjerë për një sërë vizitash institucionale.

Më Shumë

”Sezai Surroi” lokacioni më i mundur për zhvillimin e Superkupës

Sezoni i ri i garave në basketbollin kosovar pritet të fillojë më shpejtë se që u mendua. Siç raportoi AsistiOnline.com garat pritet të fillojnë me...

Mbi turizmin në Shqipëri, patriotët kujdestar, për ata që e duan me zemër dhe ata që e shohin dhe e ndjenjë nga distanca vlerën...

Nga Musa Sabedini – Ditëve të fundit është bërë çështje problematike krejt e panevojshme dhe madje për mua humbje kohe, mbi turizmin në Shqipëri,...

Lajmet e Fundit