0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Billusha feston fitoren e Zafirit (Foto)

billusha ne festBanorët e fshatit Billushë të Prizrenit, i janë gëzuar fitores së bashkëfshatarit të tyre, Zafir Berishës. Ata kanë festuar në mënyra të ndryshme fitoren e Berishës. Gëzimin e tyre e kanë manifestuar edhe me kërcime të shumta me lodra.

Kryetari i BD-së, Zafir Berisha, në zgjedhjet e 8 qershorit ka arritur që të zgjedhet deputet në Parlamentin e Kosovës. Ai në këto zgjedhje ka garuar në listën e Nismës për Kosovë, dhe ka marrë mbi 4 mijë vota. /PrizrenPress.com/

billusha 3

billusha 2

Më Shumë

Dr. Hasan Arzoallxhiu caktohet udhëheq i spitalit të Prizrenit

Dr. Hasan Arzoallxhiun është caktuar udhëheqës i spitalit “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren. Caktimi i Dr. Hasan Arzoallxhiut bëhet pasi drejtoresha ezkekutive Spitalit të...

Pse janë të rëndësishme për luftën në Ukrainë, tanket amerikane Abrams?

Administrata amerikane po përgatitet të japë dritën jeshile për dërgimin e një “numri të konsiderueshëm” tankesh Abrams M1 në Kiev. Kjo është raportuar nga burime...

Lajmet e Fundit