25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Borrell: Nëse nuk ka shtensionim të situatës do të ketë pasoja

Kryediplomati i Bashkimit Evropian Josep Borrell, është prononcuar për media para fillimit të samitit dyditor që ka nisur në Bruksel.

Borrell foli edhe për Kosovën dhe Serbinë.

Ai theksoi se shtetet anëtare kanë vendosur që masat duhet të ndërmerren.

Sipas tij ato do të jenë ekonomike dhe politike, për t’ua bërë të qartë se nëse nuk kontribuojnë për shtensionim vjen me një kosto.

“Do t’i njoftojë liderët për gjithë punën e këtyre ditëve dhe do të kërkoj mbështetjen e tyre për të vazhduar me presion ndaj tyre për të shmangur eskalimin dhe për t’u kthyer në normalitet”, tha Borrell.

Hapet çerdhja e dytë publike në komunën e Malishevës

Komuna e Malishevës njofton se në qytet është hapur çerdhja e dytë publike. Gjatë ceremonisë së hapjes kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, premtoi...

Në rigjykim, ish-inspektori deklarohet i pafajshëm për mosrrënimin e ndërtimeve pa leje në Prizren

Ish- inspektori i ndërtimit në Prizren, Nexhmedin Musliu nuk e ka pranuar fajësinë për akuzën se ka kryer dy vepra penale të korrupsionit. Ai...

Lajmet e Fundit