17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Brenda javës një vetëvrasje dhe një tentim vetëvrasje në Suharekë

Shiriti i policiseGjatë javës që lamë pas në komunën e Suharekës, kanë ndodhur një vetëvrasje dhe një tentim vetëvrasjeje, u tha sot në takimin e rregullt për koordinim të sigurisë lokale.

Sipas komandantit të stacionit policor në Suharekë, major Arsim Berisha rasti i parë ka ndodhur në fshatin Maçitevë, ku një i ri i moshës 24 vjeçare me një armë gjysmë automatike ka bërë vetëvrasje. Trupi i tij i pajetë është gjetur 500-600 metra larg shtëpisë së tij, ndërsa pas obduksionit është vërtetuar se ka bërë vetëvrasje. Ndërsa rasti i dytë ka ndodhur në Suharekë, një femër e moshës rreth 60 vjeçare, ka tentuar të bëjë vetëvrasje pas një mosmarrëveshjeje me bijën e saj.

Në këtë takim të cilin e kryesoi nënkryetari i komunës Rexhep Kuçi, u fol edhe për punët dhe aktivitetet që po bënë komuna në realizimin e projekteve të parapara për këtë vit si dhe rreth takimeve që po organizohen në zyrën e kryetarit dhe jashtë saj.

Më Shumë

Duele interesante në basketboll, vëmendja në Prizren

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e katërt në Prince Caffe Superligë. Në këtë javë do të zhvillohen tri ndeshje, kurse Trepça – Sigal Prishtina...

NISMA i përgjigjet Ramë Bujës për “rikthimin” e Fatmir Limajt në PDK

Nisma Socialdemokrate ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të liderit të saj, Fatmir Limaj, në Partinë Demokratike të Kosovës. Sekretari i Nismës, Endrit Shala ka thënë...

Lajmet e Fundit