-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Brezovica hap shkollë skijimi për Gjuriqin

Brezovica-skijimiSerbia e ka hequr të ashtuquajturën Ministri për Kosovën nga resorët e Qeverisë së saj. E me punët e asaj “ministrie” po merret e ashtuquajtura Zyrë Kosovën. Në krye të saj është emëruar ish- kryekëshilltari i kryetarit të Serbisë Marko Gjuriq, anëtar aktiv dhe kreativ i delegacionit serb në bisedime me Kosovën në Bruksel, transmeton Koha.net.

Gjuriq, në cilës të drejtorit të Zyrës për Kosovën, e viziton shpesh, me leje e pa leje vendin tonë. Ai ishte në Mitrovicë edhe kur u ngrit i ashtuquajturi “park i paqes” në Urën kryesore të Ibrit.

Pas Mitrovice, Gjuriq shkoi në “punktin” tjetër të Serbisë në Kosovë, në Brezovicë. Para dy ditësh ai qëndroi edhe në Ski-centar të kësaj pushimoreje.

Me këtë rast, siç njofton “Novosti” mikpritësit i ofruan atij hapjen e sezonit të ardhshëm turistik e dimëror, mu ashtu siç i kishin ofruar dhe siç kishin bërë sivjet me paraardhësin e tij Aleksandar Vulin.

-Po ndodhi kështu, ju më parë duhet të organizooni shkollë skijimi në këtë qendër, pasi jam antitalent për ski, i ka thënë Gjuriqi drejtorit itë Ski Centar –i në Brezovicë, Slagjan Nikolçeviqit.

Nikolçeviqi ka pranuar këtë kërkesë e Gjuriq ka premtuar se do të ftojë vizitorë për të qëndruar në këtë pushimore të bukur.

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren

Një person i kërkuar është arrestuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. PKK Vërmicë 03.02.2023-15:10. Në bazë të urdhëresës së lëshuar...

Shkon në mbi 8 mijë numri i të vdekurve në Turqi e Siri

Mbi 6 mijë e 200 persona kanë vdekur si pasojë e tërmetit në Turqi. Kështu ka bërë të ditur Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe...

Lajmet e Fundit