0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Kur një libër mund t’jua ndryshojë jetën

Libri-luleShpeshherë, në kohë të vështira a në ndonjë pikë kthese, një libër ma ka ndryshuar jetën. Ekzistojnë libra të panumërt që kanë pasur ndikim në mua në mënyrë të ndryshme ose më kanë dhënë ndonjë mësim, shkruan Koha Ditore.

Po ashtu ka shumë libra që më kanë ndihmuar të artikuloj emocionet apo mendimet e mia, duke më ndihmuar të gjej zërin tim të brendshëm. Nëse nuk do të ishin librat që i kam lexuar, sot do të isha tjetër njeri. Librat, e në mënyrë të veçantë librat e mirë, e kanë këtë fuqi.

Nëse i lexoni, mund t’ju ndryshojnë jetën, t’ju shërbejnë si udhërrëfyes apo edhe t’ju rimëkëmbin kur keni më së shumti nevojë. Jam e sigurt që mund ta mendoni së paku një libër që në mënyrë fondamentale ju ka ndryshuar si qenie njerëzore.

Për të gjithë ne që e kemi ndier këtë transformim, ose për këdo që shpreson ta gjejë këtë ndjenjë në një libër të mirë, është pikërisht ky shkrim. Këtu janë disa mënyra sesi të lexuarit e një libri mund t’ju ndryshojë jetën.

Më Shumë

Real Madrid nuk dëshirojnë të inkuadrohen në dramën që e rrethon Mbappe-n në PSG

Real Madridi është thjesht spektator i situatës së Kylian Mbappe në Paris Saint-Germain dhe ata nuk janë të gatshëm të përfshihen në dramën që...

Policia identifikon të dyshuarat e kërkuara për vjedhjen e një telefoni në Prizren

Policia e Rajonit të Prizrenit ka njoftuar se të dyshuarat për vjedhjen e një telefoni në një dyqan në Prizren, janë lajmëruar në stacion...

Lajmet e Fundit