14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Burrat duan veç seks për Shën Valentin?

Një sondazh i Swagbucks që studioi dhuratat kryesore që burrat dhe gratë duan të bëjnë dhe të marrin për Ditën e Shën Valentinit zbuloi se seksi ishte zgjedhja më e mirë midis 90 për qind të burrave amerikanë.

 

Dhurata numër një që njerëzit planifikojnë të bëjnë është një darkë romantike me mbi 90 për qind të burrave dhe grave që zgjedhin darkën si zgjedhjen e tyre kryesore. Seksi vjen në vendin e dytë me 81 për qind të burrave dhe 79 për qind të grave që planifikojnë të “ndajnë dashurinë” në ditën e Shën Valentinit.

Burrat do të japin:

lule – 81%

çokollatë – 76%

Bizhuteri – 61%

Gratë do të japin:

çokollatë – 61%

Pushime në fundjavë – 55%

Veshje – 55%

Sondazhi zbuloi gjithashtu se tre të katërtat e amerikanëve shpresojnë të marrin diçka në këmbim të dhuratës së tyre.

Pothuajse gjysma (46 për qind) presin me padurim seksin, pasuar nga një dhuratë ose darkë.

Shumica e amerikanëve (87 për qind) pajtohen se Dita e Shën Valentinit nuk është kur ata shpenzojnë më shumë para për tjetrin.

25% planifikojnë të shpenzojnë 50 deri në 99 dollarë

22% planifikojnë të shpenzojnë 25 deri në 49 dollarë

20% planifikojnë të shpenzojnë 100 deri në 149 dollarë

Për më tepër, shumica e amerikanëve nuk presin të marrin dhurata të shtrenjta dhe të përpunuara me 26% që presin të marrin një dhuratë që kushton 50 deri në 99 dollarë dhe 25% presin të marrin një dhuratë nga 25 deri në 49 dollarë.

Gjysma tjetër (49%), as nuk i intereson nëse marrin një dhuratë që kushton më pak se ajo që kanë blerë, shkruan Fox17,

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Pastasellë të Rahovecit

Masakra në Pastasellë të Komunës së Rahovecit është një nga masakrat më të tmerrshme që kanë bërë forcat kriminale serbe gjatë luftës së Kosovës...

Zgjatet afati i aplikimit për subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se e ka zgjatur afatin për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore deri më...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit