9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Më shumë se 37 mijë të vdekur, si pasojë e tërmetit në Turqi e Siri

Numri i të vdekurve, si pasojë e tërmetit të javës së kaluar në Turqi e Siri, ka arritur në më shumë se 37 mijë.

Të paktën 31 mijë e 643 njerëz kanë vdekur në juglindje të Turqisë, sipas Autoritetit turk të Menaxhimit të Fatkeqësive (AFAD).

Në Siri raportohet deri tani raportohet të kenë vdekur rreth 5 mijë e 814 njerëz, sipas agjencisë së ndihmës së OKB-së (OCHA)

Më Shumë

Rama e quan marrëveshjen “shpallje pranvere” në marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe serbëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përshëndetur pajtueshmërinë për marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë.   “Të shpresojmë që djalli të mos fshihet në...

Fahrije Hoti mbështet marshin për drejtësi për krerët e UÇK-së

Fahrije Hoti nga organizata gratë e Krushës ka dalë në mbështetje të marshit për drejtësi të cilin e ka ftuar platforma Liria Ka Emër...

Lajmet e Fundit