17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Çani: T’ia ngulim Skënderbeut flamurin m’u në b…

Arian ÇaniDrejtuesi i emisionit “Zonë e lirë”, Arjan Çani ka patur të ftuar disa persona të komunitetit LGBT, për të përkujtuar ditën e 17 majit.

Lidhur me temën e shumëdebatuar të paradës së homoseksualëve, Çani ka pyetur të gjithë të ftuarit në emision.

Në fund, nga ekzaltimi, ai s’e ka mbajtur veten dhe tha se “të vij dhe unë e t’ia ngulim Skënderbeut flamurin m’u në …”, raporton Dita.

Të ftuarit raaguan ndaj kësaj deklarate të Çanit, duke thënë se nuk duhet të bëjë deklarata të tilla e të mos tallet me simbolet kombëtare.

Më Shumë

Totaj priti 90 gazetarë nga Evropa

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur 90 gazetarë nga të gjitha anët e Evropës në Prizren. Gazetarët të cilët po qëndrojnë në Kosovë nën...

Në Srebrenicë bie shi

Enver Sulaj Varret janë shtrirë në fushën e gjerë Ngado t'i shohësh të del harta e gjelbër e atdheut. Qirinjtë varg ndriçojnë rrugicat e përgjakura Shiu s'e shuan...

Lajmet e Fundit