-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

“Çapaçuli”, tani në tekste shkollor

Fjala e famshme e Luiz Ejllit në BBVIP tani edhe në tekste shkollore.

Fituesi i Big Brother VIP Albania 2, Luiz Ejlli mori famë të jashtëzakonshme me paraqitjen e tij në këtë format.

Këngëtari u komentua e u paragjykua edhe për disa fjalë që tha në këtë reality show.

Njëra ndër to është fjala ‘çapaçul’. Kjo fjalë e famshme e Luizit është futur edhe në tekste shkollore.

“Eh…dikur më kryqëzuan për fjalën çapaçul dhe mu bë gjyq publik. Sot e gjej tek gjuha shqipe”, ka shkruar ai.

Kjo fjalë gjendet në një faqe të Gjuhës Shqipe të klasës së dytë.

Më Shumë

Prizren, 5 aktakuza, kundër 5 personave

Prokuroria e  Shtetit njofton se nga prokuroritë themelore janë ngritur gjithsej gjashtëdhjetenëntë aktakuza, kundër tetëdhjetedy personave, janë ndaluar pesëmbëdhjetë persona për vepra të ndryshme...

Shënohet manifestimi “Muzgjet e Prizrenit”

Shoqata për Kulturë dhe Art “ Fidani” në Prizren, ka organizuar sot manifestimin “Muzgjet e Prizrenit”. Manifestimi u organizua për nder të  28 Nëntorit. Poetët I ...

Lajmet e Fundit