3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Chelsea arrin marrëveshjen me Cucurella-n

Chelsea ka arritur marrëveshjen me Marc Cucurella-n për transferimin e tij në “Stamford Bridge”. Spanjolli kërkohej me ngul dhe nga Pep Guardiola te Manchester City.

Cucurella-s iu deshën vetëm 35 ndeshje në Premier League dhe vetëm tre në kupat angleze për të trefishuar vlerën e tij nga 18 milionë euro që Brighton i pagoi Getafe-s në gusht 2021.

Blutë janë gati të paguajnë vlerën e tij prej 50 milionë eurosh tashmë.

Siç raportoi Fabrizio Romano të martën, Cucurella ka rënë dakord për kushtet personale me Chelsea-n dhe tani gjithçka që mbetet është që të dy klubet të finalizojnë marrëveshjen.

Londinezët thuhet se do të përfshijnë në marrëveshje dhe Levi Colwill. 19-vjeçarin që aktivizohet dhe me Anglinë U-21.

Pas Raheem Sterling dhe Kalidou Koulibaly, Cucurella pritet të jetë afrimi i tretë i Chelsea-t këtë merkato. Megjithatë ata ende kanë nevojë për përforcime, sidomos në qendrën e mbrojtjes.

Denzel Dumfries i Inter-it dhe Josko Gvardiol i Leipzig janë objektiva të reja.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Andre Onana mund të pezullohet nga FIFA nëse refuzon Kupën e Kombeve në Afrikë

Andre Onana mund të ndalohet të luajë për Manchester United nëse vendos të refuzojë një thirrje për të luajtur në Kupën e Kombeve të...

Marrëveshje për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin e Fëmijërisë së Hershme

Në Prizren është nënshkruar marrëveshja për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin në Fëmijërinë e Hershme me bazë në komunitet. Drejtori i  Punë sdhe...

Lajmet e Fundit