22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

KB Bashkimi rikthen Ballukun

Arion Balluku është rikthyer sërish te klubi i Superligës së Kosovës në basketboll, KB Bashkimi.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi prizrenas përmes një postimi në faqen zyrtare. Balluku ishte pjesë e Bashkimit edhe në vitin 2018 kur Bashkimi u shpall kampion i Kosovës.

“Klubi ynë ka arritur marrëveshje me Arion Ballukun i cili ka qenë pjesë e ekipit kampion në sezonin 2018”, thuhet në njoftim e klubit prizrenas.

Më Shumë

Erdogan takon sot Putin

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan do të takohet sot me homologun e tij rus në Soçi, pas ndërmjetësimit të një marrëveshjeje të dërgesës së...

Dasma shqiptare në fshatin e banuar me boshnjak në Prizren bëhet lajm në “Reuters”

Dasmat shqiptare jo rrallë kanë marrë vëmendjen edhe të gazetave botërore. Një e tillë është bërë temë në agjencinë e lajmeve Reuters, e cila shkroi...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit