13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Chelsea i interesuar për Jules Kounde

Chelsea në bisedime me Sevillan rreth nënshkrimit të mbrojtësit francez, Jules Kounde.

Qendërmbrojtësi 22-vjeçar u transferua në klubin spanjoll dy vjet më parë dhe ka vazhduar të mbetet si një nga mbrojtësit më premtues në Evropë.

Ai ndihmoi Sevillan të kualifikohej për në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar dhe ishte pjesë e skuadrës së Francës në Euro 2020, shkruan Skysports, transmeton Klankosova.tv.

Kounde ka tërhequr gjithashtu interesimin edhe nga klube tjera angleze si Manchester City,  të cilët zhvilluan edhe bisedime me Sevillan për nënshkrimin e tij në sezonin e kaluar.

Francezi përveç pozitës së mbrojtësit të qendrës mund të luajë gjithashtu edhe në krahun e djathtë të mbrojtjes nëse është e nevojshme.

Më Shumë

Beatrix Ramosaj shfaqet atraktive dhe e veshur me shumë stil në paraqitjen e fundit

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka qenë ndër emrat më të komentuar në media rozë muajve të fundit. Pjesëmarrja e saj në Big Brother VIP e...

Vdes reperi amerikan Coolio, i hitit “Gangsta’s Paradise”

Reperi i njohur amerikan, Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare në Los Angeles, ka konfirmuar menaxheri i tij. Artisti, emri i vërtetë i të cilit...

Lajmet e Fundit