16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Chiesa: Kështu duhet të luajmë gjithmonë, duhet të ushtrojmë presion

Juventus fitoi ditën e djeshme në transfertë me rezultatin 0-3 kundër Udineses dhe pas përfundimit të ndeshjes, Federico Chiesa foli për “DAZN”.

“Sot luajtëm një lojë të shkëlqyer, veçanërisht në pjesën e parë ishim shumë intensivë, shkuam, për të ushtruar presion, kështu duhet të luajmë, kjo është moderne.

Kështu duhet të luajmë gjithmonë, të ushtrojmë presion dhe të mos mbyllemi në mbrojtje”, është shprehur sulmuesi italian.

Juve ka dhënë një sinjal ditën e djeshme, një ekip që këtë sezon do të jetë i fokusuar vetëm në Serie A dhe në Kupën e Italisë këtë sezon.

Rritet numri i turistëve në Kosovë, prijnë nga Gjermania,Shqipëria e Zvicra

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), njofton se është rritur numri i vizitorëve që kanë vizituar Kosovën. “Në gusht 2023, numri i vizitorëve (vendorë dhe...

Muharremaj mohon se do të largohet nga AAK-ja: Do të jem AAK deri në frymën e fundit

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka mohuar pretendimet se ai mund të largohet nga AAK-ja dhe të shkon në VV. I pari i...

Lajmet e Fundit