22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

City hedh poshtë pretendimet se ka arritur marrëveshje me Barcelona-n për Silva-n

Bernardo Silva po kërkon të largohet nga Manchester City këtë verë. Portugezi synon të ndryshojë ambient dhe Barcelona është destinacioni i preferuar.

Sipas mediave britanike, City ka pranuar ofertën e Barcelona-s prej 46 milionë paund. Por, klubi e ka hedhur poshtë këtë pretendim.

“Qytetarët” kërkojnë 80 milionë euro për ta lënë të lirë mesfushorin edhe pse Pep Guardiola tha publikisht se dëshironte ta mbante gjatë Silva-n.

Një lëvizje e Silva-s drejt “Camp Nou” për shifrën që kërkon City duket e pamundur momentalisht, pas vështirësive ekonomike që ata kanë.

27-vjeçari ka dhe dy vite kontratë me City-n. Këta të fundit shpenzuan 50 milionë euro për ta transferuar nga Monaco në 2017.

Gjatë kohës së tij në “Eihad”, Silva numëron 251 paraqitje, 48 gola dhe 51 asistime.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale te gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor nuk...

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

Lajmet e Fundit