18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Cliff: Manipulimet e llojit të 2010-ës do ta kthenin prapa Kosovën

IanCliff6-12“Është shumë me rëndësi për Kosovën që zgjedhjet të jenë të lira dhe demokratike, sepse manipulimet e llojit të vitit 2010 do të ishin hap prapa demokracisë dhe një gjë shumë e keqe për Kosovën dhe rrugën e saj drejt integrimit në Bashkimin Evropian”, ka thënë për “Koha Ditore” Ian Cliff.

Sa i përket mundësisë së bojkotimit të zgjedhjeve nga ana e serbëve, ambasadori britanik ka potencuar se kjo do të ishte gjë shumë e keqe nga ana e tyre.

Dialogu me Serbinë, sundimi i rendit dhe ligjit, zhvillimi ekonomik dhe integrimi evropian, janë tri çështjet kryesore me të cilat duhet të merret qeveria e ardhshme. Cliff ka thënë se njerëzit duhet të punësohen për shkak se janë profesionistë e jo sepse kanë paguar para apo kanë lidhje me përfaqësuesit e partive politike.

Ambasadori i Britanisë së Madhe ka folur edhe për qeverisjen e Shpend Ahmetit në Prishtinë, rastin “QKUK” si dhe procesin e integrimit të Kosovës në BE

Më Shumë

Përurohet Shërbimi i Kardiologjisë Intervente në Prizren

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit është bërë përurimi i repartit të Shërbimit të Kardiologjisë Intervente, projekt ky i Qeverisë së Kosovës dhe i mbështetur...

Thaçit dhe Veselit iu vazhdohet paraburgimi

Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë kanë marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë për...

Lajmet e Fundit