19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Pengohet tubimi i AAK-së në Rahovec

smajl latifi ne tubimPunëtori teknik i shkollës fillore në Zatriq, vendlindja e kryetarit të komunës së Rahovecit Idriz Vehapi, nuk ka lejuar që Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të mbajë tubimin e planifikuar zgjedhor. Edhe përkundër sqarimeve të dhëna punëtori teknik I.V. nuk ka pranuar të hapë dyert e shkollës për AAK-në.

Policia në Rahovec ka reaguar menjëherë dhe e ka vënë në mbajtje punëtorin në fjalë, ndërsa Smajl Latifi, kryetar i degës së AAK-së ka kërkuar që kjo çështje të mos marrë përmasa, pasi që fushata zgjedhore deri më tani ka qenë pozitive dhe nuk dëshirojmë që nga një rast i izoluar të prishet imazhi i fushatës.

Merret vesh se policia e ka intervistuar punëtorin teknik dhe më pas e ka liruar në procedurë të rregullt.

Tubimi është mbajtur në një shtëpi private, ku kandidatët për deputetë Smajl Latifi, Florije Popaj-Boshnjaku dhe Dr. Agim Hazrolli, u zotuan se ata do të bëjnë dallime vetëm ndërmjet të mirës dhe të keqes, ngecjes dhe zhvillimit, kujdesit shëndetësor ndaj qytetarëve dhe neglizhencës e degradimit, zhvillimit dhe mashtrimit.

Pas këtij incidenti fushata e AAK-së ka vazhduar në disa fshatra të tjera të komunës së Rahovecit, ku kanë marrë pjesë numër i konsiderueshëm qytetarësh./Rahovecpress/

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1535 gjoba në trafik.   Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Syla dëshiron që me Suharekën ta mposhtë Ballkanin

Futbollisti i Suharekës, Ilir Syla, ka dëshirë për të arritur fitore ndaj rivalit të qytetit, Ballkanit. Suhareka që nga edicioni i ri do të garojë në...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit