6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

COVID-19: 136 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

136 pacientë po trajtohen nga COVID-19, në kuadër të klinikave klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme.

92 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse 9 pacientë në Mjekim Intensiv

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 52 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 8 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë

Spitali i Prizrenit, 13 pacientë

Spitali i Gjilanit, 13 pacientë

Spitali i Pejës, 10 pacientë

Spitali i Gjakovës, 11 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 5 pacientë

Spitali i Ferizajt, 12 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë.

Më Shumë

Sot është ditëlindja e 78-të e ish-presidentit Rugova (FOTO)

Sot është përvjetori i 78-të i lindjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai u lind më 2 dhjetor të vitit 1944, në fshatin Cerrcë...

Bashkimi ndan rrugët me Brian Fitzpatrick

KB Bashkimi ka njoftuar se ka ndarë rrugët me basketbollistin Brian Fitzpatrick. Prizrenasit kanë bërë të ditur se me basketbollin e huaj kanë arritur...

Lajmet e Fundit