0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

NISMA: Anëtarët po na përkrahin për marrëveshjen

Limaj me kordinatorNISMA për Kosovën sot ka mbajtur mbledhjen e saj të radhës me kryetarët/koordinatorët e këshillëve të Nismës për Kosovën nëpër komuna. Në këtë takim është diskutuar për situatën paszgjedhore, dhe për projektet e ardhshme politike të Nismës për Kosovën.

“Poashtu, në këtë takim Kryetari i Kryesisë së NISMA për Kosovën, z. Fatmir Limaj ka folur edhe për ecurinë e marrëveshjës së arritur mes subjekteve politike, LDK-së, AAK-së dhe NISMËS për Kosovën, marrëveshje e cila mori mbështetje të fuqishme edhe në këtë takim. Limaj tha se marrëveshja është në interes të qytetarëve të Kosovës”, thuhet në kumtesën e NISMËS. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ky është i riu që humbi jetën aksidentalisht në Prizren

Arlind Kelmendi është personi që humbi jetën aksidentalisht në Prizren. Viktima ishte I shoqëruar me një mik. Ai ishte bllokuar në veturë dhe u nxor n...

Përballja e Fury me Usyk do të ketë tarifën më të lartë në historinë e boksit

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk janë gati për “tarifën më të madhe në historinë e boksit” ndërsa Arabia Saudite përgatitet të paraqesë një ofertë...

Lajmet e Fundit