17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Dani sjell ‘Live’ himnin kombëtar në Eurosport

Dani në EurosportHymni kombëtar shqiptar i interpretuar live para një audience botërore e i transmetuar drejtpërdrejt në kanalin prestigjioz botëror Eurosport ka ardhur mbrëmë para meçit të kampionit shqiptar Nuri Seferi, në interpretim të këngëtarit të njohur mbarë shqiptar Ramadan Krasniqi-Dani.

Interpretimi në ring i himnit kombëtar, nga Ramadan Krasniqi-Dani, pos që shtangu miliona shikues të këtij kanali ngriti edhe adrenalinën tek çdo familje shqiptare e siç duket më së shumti tek boksieri shqiptar Nuri Seferi i cili më pas në këtë meç ka kthyer titullin e kampionit evropian ne boks.

Për boksierin 37-vjeçar nga Gostivari kjo ishte përballja e 42, nga të cilat i ka fituar 36 dhe i ka humbur gjashtë.

Më Shumë

Ky pritet të jetë futbollisti shqiptar që vesh fanellën e Liverpoolit

Futbollisti shqiptar, Brajan Gruda është afër transferimit tek skuadra e Liverpoolit nga Mainzi në Gjermani. Kjo lëvizje, ekipit anglez pritet t’i kushtojë diku 22 milionë...

Gjendet personi që u raportua i zhdukur në Prizren

Është gjetur personi i raportuar si i zhdukur në Prizren. Motra e tij kishte thënë në Polici se ai kishte dalë nga shtëpia më 15...

Lajmet e Fundit