35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

“Debati mund të vazhdonte dy ditë”: Ben Blushi flet për promovimin e “Komplotit” në Prishtinë

Ben Blushi, shkrimtar e dikur edhe politikan, ka publikuar një shkrim në të cilin ka treguar për prezantimin e romanit të tij më të fundit të titulluar “Komploti”, që u mbajtë në librarinë “Dukagjini”.

Në shkrimin e tij, Blushi ka treguar për debatin që ndodhi gjatë promovimit të librit, i cili debat, sipas Blushit, mund të vazhdonte dy ditë.

“Romani Komploti që u prezantua dje në Librarinë Dukagjini krijoi shumë debat. Pyetjet për identitetin, bashkimin kombëtar, islamin, Evropën dhe gjendjen në të cilën ndodhet Kosova sot ishin të shumta. Ky debat që zgjati 2 orë mund të vazhdonte dhe dy ditë por kjo është një arsye më shumë për të ardhur më shpesh në Prishtinë.” – shkroi ai.

Tutje, Blushi ka falënderuar moderatorët dhe kritikët që udhëhoqën prezantimin e romanit.

Më Shumë

Parcelimi, hapi i parë drejt funksionalizimit të Parkut të Biznesit në Prizren

Rreth 80 hektarë tokë, të destinuara për zhvillimin e bizneseve në komunën e Prizrenit, do të nisin parcelimin, për t`iu kthyer bizneseve. Kjo zonë...

Sot varroset 26-vjeçari që u ther për vdekje në Prizren

Sot do të varroset 26-vjeçari, Auron Thaqi, i cili u therr me thikë mbrëmjen e 6 korrikut, derisa vdiq në QKUK të nesërmen. Në njoftimin...

Lajmet e Fundit