13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Degradohet shtrati i Drinit të Bardhë në Rahovec

Policia është njoftuar në Rahovec për degradim të mjedisit.

Sipas raportit të Policisë, është njoftuar se është dëmtuar shtrati i lumit Drini i Bardhë për shkak të nxjerrjes së rërës.

Rastit i janë përgjigjur njësitë policore dhe inspektorët kompetent.

Në koordinim me prokurorin, makineritë janë sekuestruar deri në një vendim tjetër.

Policia thotë se janë duke e hetuar rastin.

Më Shumë

Edhe nga dy muaj paraburgim për katër të dyshuarit për grabitjen e argjendarisë në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, Bujar Basha,...

51 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë, një me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për 24 orë kanë ndodhur 51 aksidente në trafik, njëri prej të cilëve ka qenë me...

Lajmet e Fundit